Synpo

Synpo a.s. založena roku 1952 jako Výzkumný ústav sytetických pryskyřic a laků stojí v čele aplikovaného výzkumu a vývoje v oblasti polymerů. 

Pro výzkum a vývoj v oblasti adheze syntetických polymerů na povrch byla do Synpa dodána deseticentimetrová plazmová tryska. Slouží především pro předúpravu povrchů.

 

 

Magnum Parket

Magnum Parket a.s. je největší český výrobce dřevěných podlah od roku 1998. Hlavní náplní činnosti firmy je výroba třívrstvých dřevěných parket. 

Pro zabránění pronikání vlhkosti do spár dřevěných podlah byla na obvodovou hranu dřevěných parket ze všech stran aplikována tenká hydrofobní vrstva. Zvýšila se tak odolnost materiálu a prodloužila životnost parket. Vrstva byla získána nanesením „neviditelného“ nanopolymerního filmu v kombinaci s předúpravou dřevěné hrany plazmatem a vytrvrzením nanopolymeru plazmatem (viz. obr). Plazmové trysky a technologie jsou výstupem výzkumu a vývoje na Masarykově univerzitě a byly speciálně navrženy pro tento typ aplikace pro firmu Magnum Parket.

 

 

Regio Jet

RegioJet a. s. je provozovatel osobní železniční dopravy v České republice. Společnost byla založena roku 2009 a jejím stoprocentním vlastníkem je STUDENT AGENCY. 

Z vlaků společnosti Regio Jet a. s. byly našimi speciálními přípravky odstraněny graffiti a poté byla aplikována tenká transparentní ochranná vrstva. Tato vrstva má schopnost zabránit průniku graffiti, drážního popele a ostatních nečistot do struktury laku. Takto ošetřený povrch je navíc chráněn I před nepříznivými klimatickými vlivy, získá delší životnost a lze ho snadno čistit.

  

Leo Express

LEO Express a.s. je český železniční dopravce vzniklý roku 2012. Provozuje osobní železniční dopravu vlaky kategorie InterCity na trati Praha – Ostrava a připravuje se na rozšiřování spojů. 

Z vlaků společnosti Leo Express byly našimi speciálními přípravky odstraněny graffiti a poté byla aplikována tenká transparentní ochranná vrstva. Tato vrstva má schopnost zabránit průniku graffiti, drážního popele a ostatních nečistot do struktury laku. Takto ošetřený povrch je navíc chráněn I před nepříznivými klimatickými vlivy, získá delší životnost a lze ho snadno čistit.

 

 


 

 

City Elefant

Interiéry vlaků společnosti ČD, City Elefant byly našimi speciálními přípravky vyčištěny a poté naaplikovány tenkou transparentní ochranou vrstvou.